Skip to main content
Wynajem busa 9 osobowego Wrocław - Wypożycz Busa
Telefon: (+48) 518 998 558

Na co zwrócić uwagę wynajmując busa?

Wypożyczalnie busów 9-osobowych cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Na wynajem busów decydują się osoby, które podróżują wraz z całą rodziną lub z przyjaciółmi. Po ofertę wypożyczalni busów sięgają również firmy, organizujące spotkania biznesowe lub weekendowe wypady integracyjne, zgrupowania katolickie, zespoły muzyczne lub taneczne oraz wiele innych osób, które łączy ten sam cel podróży.

Rodzina podróżująca busem wynajętym w wypożyczalni busów we Wrocławiu

Stan techniczny wynajmowanego busa

Bus osobowy do wynajęcia powinien być w dobrym stanie technicznym. Nowszy rocznik to gwarancja dobrego stanu technicznego. Jeśli jednak w ramach oszczędności zdecydujemy się skorzystać z oferty najmu busa, wyprodukowanego kilka lat temu, koniecznie musimy sprawdzić opinie o wypożyczalni busów 9 osobowych, z której chcemy skorzystać. W dzisiejszych czasach klienci kładą ogromny nacisk na jakość usług i jeśli wypożyczalnia oferuje busy w złym stanie technicznym, z pewnością znajdziemy o tym nie jedną wzmiankę w internecie. Dobre wypożyczalnie busów 9 osobowych dbają oczywiście o odpowiedni poziom płynów w aucie, stan opon, wycieraczek oraz czystość auta.

Komfortowe wyposażenie

Na bezpieczeństwo jazdy wpływ ma nie tylko stan techniczny wypożyczonego busa, ale również jego wyposażenie. Do wyposażenia busa 9 osobowego na wynajem, podnoszącego bezpieczeństwo oraz komfort jazdy możemy zaliczyć:

  • ABS, EBV oraz wspomaganie nagłego hamowania- bezpieczeństwo podczas nagłego hamowania;
  • ESC oraz extended grid- bezpieczeństwo podczas jazdy na zakrętach;
  • Isofix- bezpieczeństwo jazdy dzieci przewożonych w fotelikach;
  • Tempomat- bezpieczeństwo i komfort dla pasażerów oraz kierowcy;
  • Podłokietniki w każdym rzędzie- komfort podczas długiej podróży;
  • Przyciemniane szyby- duży komfort jazdy zwłaszcza w okresie letnim;
  • Ręczna klimatyzacja w każdym rzędzie- duży komfort zwłaszcza w okresie letnim;
  • Dodatkowa nagrzewnica- duży komfort dla pasażerów w chłodne dni;
  • Radio z mp3/ USB- umożliwiają słuchanie dowolnej muzyki podczas podróży.

Bus do wynajęcia we Wrocławiu

Bus do wynajęcia - dodatkowy wydatek, czy oszczędność?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, posłużmy się przykładem tygodniowego wyjazdu z Wrocławia do Chorwacji. Załóżmy, że średnia cena 9 osobowego busa na wynajem na okres siedmiu dni to 200 zł/ dobę. Koszty wynajmu busa na siedem dni wynoszą 1400 zł. Jeśli podzielimy je na dziewięć osób, które podróżują busem, wkład w wynajem busa każdego z pasażerów będzie wynosił 155,56 zł.

Następnie policzmy ile wydamy na paliwo, jadąc z Wrocławia do Chorwacji i z powrotem. 3000 kilometrów przy spalaniu 8l/100km oraz cenie paliwa 5 zł/l to wydatek w wysokości 1200 zł. Dzieląc koszty na dziewięć osób, każda osoba wyda na paliwo 133,33 zł.

W sumie podróż 9 osobowym busem na wynajem kosztuje każdego z pasażerów 288,89 zł.

Podróżując dwoma samochodami osobowymi o podobnym spalaniu, których jesteśmy właścicielami, na paliwo wydamy dwa razy więcej (2 pojazdy), czyli 266,66 zł na osobę. Wybierając się w tygodniową podróż własnymi samochodami, teoretycznie oszczędzamy kwotę 22,23 zł na osobę.

Dodatkowe koszty podczas podróży 2 samochodami

Jednak biorąc pod uwagę koszty związane z wykupieniem winiet oraz przejazdem po płatnych autostradach, gdzie podczas podróży dwoma samochodami osobowymi koszty wzrastają dwukrotnie, a dodatkowo zużywamy własny samochód - podróż własnym pojazdem nie jest żadną oszczędnością. Do tego komfort i bezpieczeństwo jazdy sprawdzonymi, nowoczesnymi 9 osobowymi busami na wynajem, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca nie tylko dla pasażerów, ale i na bagaż, są nieporównywalne do jazdy oraz bezpieczeństwa własnymi samochodami. Dodatkowo nasze busy do wynajęcia we Wrocławiu posiadają pełne pakiety ubezpieczeniowe do jazdy po Europie, dzięki czemu nie musisz się niczym martwić, ponieważ w każdym miejscu będziesz bezpieczny.

Czy warto skorzystać w usług wypożyczalni busów?

Jak można zauważyć, nie bez powodu busy dziewięcioosobowe do wynajęcia cieszą się coraz większą popularnością. To komfort oraz bezpieczeństwo jazdy przy kosztach zbliżonych do podróżowania własnym samochodem, które pozwala na przejazd większą grupą w jednym samochodzie.

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.